دیانت - اقلیمـ رهایے

iranian leader      

چند ساعت قبل و در آخرین ساعات روز یکشنبه 28 خرداد ماه، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با چند فروند موشک بالستیک میان‌برد مواضع تروریستهای تکفیری (مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی) در منطقه دیرالزور سوریه (فاصله حدود 650 کیلومتر) را مورد اصابت قرار داد.

بنا بر اخبار رسیده به خبرنگار فارس، تعداد این موشک‌ها 6 فروند موشک بالستیک میان‌برد زمین به زمین بوده که از پایگاههای موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه شلیک شده و پس از عبور از اسمان عراق، به صورت دقیق به اهداف اصابت کرده است.

گزارش‌های اولیه از هلاکت تعداد زیادی از تروریست‌ها و انهدام تجهیزات، سامانه ها و سلاح های آنان حکایت دارد.

طبق اعلام سپاه پاسداران، این اقدام بخشی از انتقام سپاه از تروریستها بابت حملات تروریستی اخیر آنها در تهران بوده است.

به گزارش فارس، سپاه پاسداران هنوز رسما اطلاعات بیشتری از نوع موشک‌های شلیک شده منتشر نکرده اما با توجه به فیلم و تصاویر منتشر شده در خبرگزاری صداوسیما، لااقل یکی از انواع موشک های حاضر در این عملیات از نوع مایل پرتاب «ذوالفقار» است.

موشک سوخت جامد، تاکتیکی و نقطه‌زن ذوالفقار، موشکی مایل پرتاب با برد 700 کیلومتر است. این موشک ضدجمینگ بوده و تعداد انبوه آن تاکنون در اختیار سپاه پاسداران قرار گرفته است.

این موشک اولین بار در مراسم رژه نیروهای مسلح (شهریورماه سال قبل) در بندرعباس رونمایی شده بود.

برخورداری از سکوی پرتاب متحرک و خودکششی، رادار گریزی، قابلیت نقطه زنی، سبک و تاکتیکی بودن را از دیگر ویژگی های موشک ذوالفقار است.

به گفته سردار دهقان (در مراسم افتتاح خط تولید این موشک در شهریورماه سال گذشته)، طراحی و ساخت موشک تاکتیکی و مهم ذوالفقار که در شرایط تحریم در بخش دفاع صورت پذیرفته، نشان از اراده و عزم دانشمندان، محققان و متخصصان وزارت دفاع برای افزایش قدرت بازدارندگی موثر کشورمان است.

موشک «ذوالفقار» در کلاس موشک «فاتح» قرار دارد که دقیق ترین موشک ایرانی است.

موشک فاتح در انواع مختلف با بردهای 300 تا 500 کیلومتر است.

از این مدل موشک، انواع دریایی نیز به نام های «خلیج فارس» و «هرمز» با برد 300 کیلومتر ساخته شده است.

به گزارش فارس، اگر سپاه پاسداران از دیگر موشک های خود نیز در این عملیات استفاده کرده باشد، این موشکها می تواند از انواع بالستیک «قیام» با برد 800 و «شهاب2» با برد 700 کیلومتر باشد.

موشک بالستیک میان برد «قیام» در 29 مرداد ماه سال 89 برای اولین با موفقیت تست و شلیک شد.

‌این موشک از کلاس جدید موشک‌های ایرانی بود که دارای ویژگی‌های فنی جدید و قدرت تاکتیکی منحصر به فرد است به طوریکه آن را را دروازه ورود ایران به عرصه جدید در ساخت موشک‌های بالستیک و گفته شد این موشک خلاصه‌ای از تجربه 25 ساله صنعت دفاعی کشور در عرصه هوافضا تا آن روز است که نداشتن بالک به عنوان یکی از ویژگی های آن، علاوه بر افزایش سرعت، قابلیت پرتاب موشک از انواع لانچرهای خاص را به آن می‌دهد.

این موشک بالستیک  بنا بر ماموریت‌های تعریف شده، می‌تواند اهداف را در فواصل مختلف مورد اصابت قرار دهد.
سردار حاجی‌زاده پیش از این در این رابطه گفته بود: «حاج حسن -طهرانی مقدم- یک بار برنامه‌ریزی کرد که به بُرد 2 هزار کیلومتر برسیم. پس از آن برنامه دیگری داشت و معتقد بود که باید برگردیم و خلاءهای این بُرد را به لحاظ کمی و کیفی برطرف کنیم.
‌در این زمان بود که احساس شد یک موشک با برد 800 کیلومتر برای اهداف آمریکایی نیاز داریم اما نه با ابعاد و انداره موشک‌های بزرگ.»

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: «موشکی مدنظر شهید طهرانی‌مقدم بود که با برد 800 کیلومتر، ابعادی به اندازه موشک شهاب1 داشته باشد.»

سرعت آماده سازی و شلیک موشک قیام، یکی دیگر از ویژگی های مهم آن است و البته تمامی ویژگی‌ها از قبیل جنس، مواد و دیگر خصوصیات نیز در این موشک رادارگریز مد نظر قرار گرفته است.

امروز میزان انبوهی از موشک بالستیک قیام تحویل نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شده است.


موشک قیام


موشک شهاب2

ادامه دارد...      

سپاه پاسداران

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی تروریست‌های تکفیری در دیرالزور سوریه، با هدف مجازات عاملین جنایت تروریستی اخیر تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آنا، متن اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که لحظاتی پیش صادر شد، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی جنایت تروریستی 17 خردادماه 96 تروریست های تکفیری در تهران که به شهادت 18 تن از مردم مظلوم و روزه دار و مجروحیت جمعی دیگر از هموطنان عزیز منجر گردید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: "ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون پاسخ نمی گذارد."

بر این اساس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با استعانت از ذات اقدس الهی و به نیابت از ملّت قهرمان و دشمن ستیز ایران و خانواده معظم شهدا و آسیب دیدگان عملیات تروریستی در حرم مطهر حضرت امام (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، لحظاتی پیش مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست های تکفیری در منطقه دیرالزور در شرق سوریه را با هدف تنبیه تروریست های جنایتکار، مورد حمله موشکی قرار داد.

در این عملیات تعدادی موشک میان برد زمین به زمین از پایگاههای موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان های کرمانشاه و کردستان، تروریست های تکفیری را هدف ضربات مهلک و کوبنده قرار داد.

گزارش های دریافتی حکایت از هلاکت تعداد زیادی از تروریست های تکفیری و انهدام تجهیزات، سامانه ها و سلاح های آنان دارد.

پیام این اقدام انقلابی و مجازات گونه کاملا روشن است؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست های تکفیری و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آنان هشدار می دهد، در صورت تکرار اقدامات پلید و شیطانی علیه ملت ایران، خشم انقلابی و شعله های آتش انتقام پاسداران انقلاب، عاملین و مسببان آن را در بر خواهد گرفت و جنایتکاران را به جهنم رهنمون می سازد.

به ملّت عظیم الشأن ایران اسلامی اطمینان داده می شود، پاسداران انقلاب به فضل الهی و با همراهی و مشارکت سایر نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی کشور برای صیانت از امنیت ملی و شکست فتنه ها و پدیده های ضد امنیتی، از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و اقدامات متناسب را در دستور کار قرار خواهند داد.

اخبار تکمیلی، متعاقباً به استحضار ملّت شریف ایران رسانده خواهد شد.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

28/3/96      

رهبری انقلاب در دیدار با دانشجوها:
 اگر "قرارگاه های فرهنگی" دچار اختلال شدند و اصلی را از فرعی تشخیص ندادند، دانشجوها آتش به اختیارند.

رهبر      

کوری آمد وسط صحن تو، بینا برگشت

یک زن ویلچری، روی دوتا پا برگشت

 کافرى تا به ضریح تو نگاهش افتاد

سجده ای کرد سپس شیعه ی مولا برگشت

 خسته بود از همه ی آینه ها تا اینکه

زشت آمد،متحول شد و زیبا برگشت

 آنکه در صحن به دنبال شفا آمده بود

با نگاهی به ضریح تو مسیحا برگشت

 زائری گفت چرا اشک ندارم آقا

نگهش کردی و با دیده ی دریا برگشت

 یک جوان حاجتش این بود: که زن میخواهم

رفت تا اینکه شبی پیش تو بابا برگشت

 به گمانم که به طور تو مشرف شده بود

آنکه با معجزه و با ید بیضا برگشت

 صبح درقامت یک مردگدا رفت حرم

ظهر نزدیک اذان بود که آقا برگشت

 جبرئیل آمده بود ازوسط عرش، حرم

دوسه تا فرش تکان داد و به بالا برگشت

 نفس خادمتان خورد به آن نصرانی

در حرم شیعه شد،از مذهب ترسا برگشت

 زائری بود مردد جلوی ترمینال

مشکلی داشت از اول به خدا با برگشت ...

       

مسئله‌ی انتظار هم که جزء لاینفک مسئله‌ی مهدویت است، از آن کلیدواژه‌های اصلی فهم دین و حرکت اساسی و عمومی و اجتماعی امت اسلامی به سمت اهداف والای اسلام است؛ انتظار؛ انتظار یعنی ترقب، یعنی مترصد یک حقیقتی که قطعی است، بودن؛ این معنای انتظار است. انتظار یعنی این آینده حتمی و قطعی است؛ بخصوص انتظارِ یک موجود حىّ و حاضر؛ این خیلی مسئله‌ی مهمی است. اینجور نیست که بگویند کسی متولد خواهد شد، کسی به وجود خواهد آمد؛ نه، کسی است که هست، وجود دارد، حضور دارد، در بین مردم است. در روایت دارد که مردم او را میبینند، همچنانی که او مردم را میبیند، منتها نمیشناسند. در بعضی از روایات تشبیه شده است به حضرت یوسف که برادران او را میدیدند، بین آنها بود، در کنار آنها بود، روی فرش آنها راه میرفت، ولی نمیشناختند. یک چنین حقیقت بارز، واضح و برانگیزاننده‌ای؛ این کمک میکند به معنای انتظار. این انتظار را بشریت نیاز دارد، امت اسلامی به طریق اولی نیاز دارد. این انتظار، تکلیف بر دوش انسان میگذارد. وقتی انسان یقین دارد که یک چنین آینده‌ای هست؛ همچنانی که در آیات قرآن هست: «و لقد کتبنا فی الزّبور من بعد الذّکر انّ الارض یرثها عبادی الصّالحون. انّ فی هذا لبلاغا لقوم عابدین» (1) - مردمانی که اهل عبودیت خدا هستند، میفهمند - باید خود را آماده کنند، باید منتظر و مترصد باشند. انتظار لازمه‌اش آماده‌سازی خود هست. بدانیم که یک حادثه‌ی بزرگ واقع خواهد شد و همیشه منتظر باشید. هیچ وقت نمیشود گفت که حالا سالها یا مدتها مانده است که این اتفاق بیفتد، هیچ وقت هم نمیشود گفت که این حادثه نزدیک است و در همین نزدیکی اتفاق خواهد افتاد. همیشه باید مترصد بود، همیشه باید منتظر بود. انتظار ایجاب میکند که انسان خود را به آن شکلی، به آن صورتی، به آن هیئت و خُلقی نزدیک کند که در دوران مورد انتظار، آن خُلق و آن شکل و آن هیئت متوقع است. این لازمه‌ی انتظار است. وقتی بناست در آن دوران منتظَر عدل باشد، حق باشد، توحید باشد، اخلاص باشد، عبودیت خدا باشد - یک چنین دورانی قرار است باشد - ما که منتظر هستیم، باید خودمان را به این امور نزدیک کنیم، خودمان را با عدل آشنا کنیم، آماده‌ی عدل کنیم، آماده‌ی پذیرش حق کنیم. انتظار یک چنین حالتی را به وجود میآورد.
سید علی خامنه ای ؛ بیانات در دیدار اساتید و فارغ‌التحصیلان تخصصی مهدویت 1390/04/18      

حافظا در کنج فقر و خلوت شبهای تار
تا بود وردت دعا و درس قرآن غم مخور      

مردم را از جنگ موهوم می‌ترسانند که به ترسوترها رأی بدهند!/ از برخی صلح‌طلبی‌های سیاسیون بوی جنگ به مشام می‌رسد/ صلحی که به دنبالش جنگ باشد صلح نیست؛ خیانت است! / فاطمه(س) داشت مردم مدینه را از یک ترس موهوم نجات می‌داد؛ ترس از قاطعیت علی(ع)/ فاطمه(س) در راه فعالیت سیاسی به شهادت رسید؛ نه در راه مادری یا نماز!/ ما چقدر از فاطمه(س) پیروی می‌کنیم؟

شناسنامه:

مکان: مشهد مقدس، حرم رضوی
زمان: 95/12/28

پناهیان: خواهش می‌کنم مقام حضرت زهرا(س) را در حد یک کار مادرانه یا عبادت زاهدانه پایین نیاوریم! ببینیم که حضرت زهرا(س) آبروی خودشان را صرف چه کردند؟ آیا در راه مادری کردن به شهادت رسیدند؟ در راه نماز خواندن به شهادت رسیدند؟ یا در راه فعالیت سیاسی به شهادت رسیدند؟

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان، به مناسبت ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) در حرم رضوی با موضوع «سیاست‌ورزی فاطمی» به سخنرانی پرداخت، که در ادامه فرازهایی از این سخنرانی را می‌خوانید:
قسمت اول: حضرت زهرا(س) شهید «فعالیت سیاسی» برای انتخاب «اصلح»
مهربان‌بودن حضرت زهرا(س) را می‌توان از سیاسی بودن ایشان درک کرد

مهم‌ترین دلیلی که نشان می‌دهد فاطمه زهرا(س) در اوج مهربانی هستند، این است که فاطمه مرضیه(س) بسیار سیاسی بودند! دو سخنرانی مهم از ایشان نقل شده است که هردو سخنرانی سرشار از مباحث سیاسی است.

ایشان که مادر امت است، و برای امت اسلامی جان داده است، طبیعتاً دغدغه‌ای بیش از دیگران برای وضع سیاسی جامعه دارد.

ما می‌توانیم مهربان‌بودن حضرت زهرا(س) را از سیاسی بودن ایشان درک کنیم. نه‌تنها ایشان سیاسی بودند، در راه مسائل سیاسی جامعه، جان خود را فدا کردند! نه‌تنها جان فدا کردند، که از جان مهم‌تر؛ «آبرو» گذاشتند و از آبروی خود برای مسائل سیاسی گذشتند!

مردم علت قیام و بی‌تابی حضرت زهرا(س) را درک نمی‌کردند؛ سیاست‌ورزی ایشان پیچیده بود

اگر حضرت زهرا(س) برای ما اسوه هستند-که علی‌القاعده باید باشند- پس ما هم باید به اندازه مادرمان فاطمه زهرا(س) دغدغه سیاسی داشته باشیم!

البته سیاست‌ورزی حضرت زهرا(س) بسیار پیچیده بود! عادی نیست که هنوز یک ماه از رحلت پیامبر(ص) نگذشته بود، صدای ناله دختر پیغمبر(ص) در مدینه بلند بشود اما هیچ‌کس به‌کمک ایشان نیاید؛ از بس که ایشان در عرصه بسیار پیچیده سیاسی، وارد شده بودند.
امام حسین(ع) 72 یار پیدا کردند، و بعد از شهادت‌شان هم تعداد زیادی منتقم پیدا کردند؛ چون وضعیت قیام ایشان خیلی روشن‌تر بود، حرکت سیاسی امام حسین‌(ع) در مقابل یزید شراب‌خوار و بوزینه‌بازی بود که می‌گفت: «اصلاً وحی‌ای نازل نشده است!» (لَعِبَتْ‏ هَاشِمُ بِالْمُلْکِ‏ فَلا خَبَرٌ جَاءَ وَ لَا وَحْیٌ‏ نَزَل‏؛ احتجاج/2/307)

اما درگیری حضرت زهرا(س) با وضعیتی بود که نمی‌توانستند کامل برای مردم توضیح بدهند، شرایط خیلی پیچیده بود و سیاست‌ورزی حضرت زهرا(س) هم پیچیده بود. برخی می‌گفتند: «حالا که طوری نشده، زیاد هم فرقی نمی‌کند! اگر از یک جهت دیگر نگاه کنید، این‌طوری هم می‌شود پذیرفت!» یعنی علت این قیام و بی‌تابی حضرت زهرا(س) را درک نمی‌کردند!

حضرت زهرا(س) برای موضوعی حرکت کردند که ما نوعاً حرکت نمی‌کنیم! ایشان برای موضوعی حرکت کردند که اگر ما حرکت کنیم، امام زمان‌مان می‌آید! حرکت حضرت زهرا(س) برای این بود که اوج ولایت‌مداری را می‌خواستند. ایشان می‌خواستند «اصلح» بر موقعیت و مسند سیاسی جامعه بنشیند!

این‌همه در مسئولین ولایت‌گریزی صورت می‌گیرد، ولی آیا کسی علیه‌شان فریاد می‌زند؟

ایشان چهل شبانه روز، درِ خانه مهاجرین و انصار را زدند (ثُمَّ خَرَجَتْ وَ حَمَلَهَا عَلِیٌّ عَلَى أَتَانٍ عَلَیْهِ کِسَاءٌ لَهُ خَمْلٌ فَدَارَ بِهَا أَرْبَعِینَ صَبَاحاً فِی بُیُوتِ الْمُهَاجِرِینَ وَ الْأَنْصَارِ؛ اختصاص/ 184) ولی معلوم نیست ما برای انتخابات‌مان چنین حرکتی بکنیم و چنین اهتمامی را داشته باشیم. ما-که آبرویی مثل حضرت زهرا(س) نداریم ولی- آیا حاضریم چهل روز درِ خانه سران جامعه را بزنیم و آنها را یک به یک برای دفاع از حق و دفاع از ولایت دعوت کنیم؟

حضرت زهرا(س) هرگز بی‌احترامی به ولایت را برنمی‌تافتند و فریاد می‌کشیدند، چون وقتی به ولایت بی‌احترامی شد نتیجه‌اش وضع رقت بار مردم در زمان بنی‌امیه شد، ولی الان بین ما، چقدر کسانی در این حد و اندازه‌ها(حتی در بین علمایمان) هستند که حاضر باشند این‌طوری فریاد بکشند و از آبروی خود خرج کنند!

این‌همه در مسئولین ولایت‌گریزی صورت می‌گیرد، آیا کسی علیه‌شان فریاد می‌زند؟ آیا بزرگان جامعه برآشفته می‌شوند تا ببینند یک کسی دارد از امر ولایت تخطی می‌کند؟ نه؛ آرام می‌نشینند و نگاه می‌کنند و اسیر مصلحت‌ها هستند. آن‌وقت چه ضربه‌هایی ناشی از این بی‌توجهی به اوامر ولایی نصیب جامعه می‌شود!

آیا جرأت می‌کنیم دقیقاً توصیف کنیم که فاطمه زهرا(س) چگونه در عرصه سیاست حاضر شدند؟!

حضرت زهرا(س) اقدامات سیاسی فوق‌العاده مهم و پیچیده‌ای انجام دادند که ما به‌راحتی نمی‌توانیم به این اقدامات تأسی کنیم؛ سخت است و هزینه دارد. البته ما راحت می‌توانیم به نماز‌های حضرت زهرا(س) تأسی کنیم، یا به تسبیح حضرت زهرا(س) بپردازیم، یا راحت می‌توانیم به حجاب‌شان بپردازیم، یا به خانواده‌داری‌شان بپردازیم. می‌توانیم عصمت حضرت زهرا(س) را از نظر کلامی و اعتقادی ثابت کنیم، ولی آیا به سیاست‌ورزی ایشان هم می‌پردازیم؟ آیا جرأت می‌کنیم دقیقاً توصیف کنیم که فاطمه زهرا(س) چگونه در عرصه سیاست حاضر شدند؟! اگر این‌را تبیین کنیم، مردم یقه خود ما را می‌گیرند که چرا شما این‌گونه وارد عرصه سیاست نمی‌شوید تا از ولایت دفاع کنید؟!

فاطمه زهرا(س)-در ماجرای فدک- تمام آبروی خودشان را گذاشتند تا امر پیغمبر(ص) به زمین نیفتد و بی‌احترامی به امر پیغمبر نشود! و الّا شما می‌دانید که فاطمه زهرا(س) اهل دنیا نبودند، اهل باغ نبودند! هرچه هم از باغ فدک به ایشان می‌رسید، به فقرا می‌دادند. همان وقتی که باغ هم در اختیارشان بود، فقیرانه زندگی می‌کردند.

اگر ایشان ماجرای فدک را مطرح می‌کرد، برای این بود که به امر رسول خدا(ص) بی‌احترامی نشود، برای اینکه نشان بدهد این کسانی که جای علی‌بن‌ابیطالب‌(ع) هستند، اوامر ولایی را دقیق رعایت نمی‌کنند! آیا ما حاضر هستیم علیه هرکسی که دقیق اوامر ولایی را رعایت نکند قیام کنیم؛ مانند قیام حضرت زهرا(س)؟

حضرت زهرا(س) در راه فعالیت سیاسی به شهادت رسید؛ نه در راه مادری کردن یا نماز خواندن

خواهش می‌کنم مقام حضرت زهرا(س) را-که حساس‌ترین اقدامات سیاسی تاریخ اسلام را انجام دادند- در حد یک کار مادرانه یا یک عبادت زاهدانه یا یک معنویت فردی پایین نیاوریم! همه این مردم به حضرت زهرا(س) علاقه دارند ولی باید ببینیم حضرت زهرا(س) آبروی خودشان را صرف چه کردند؟ آیا در راه مادری کردن به شهادت رسیدند؟ در راه نماز خواندن به شهادت رسیدند؟ در راه قرآن خواندن به شهادت رسیدند؟ یا در راه فعالیت سیاسی به شهادت رسیدند؟

بی‌تردید برجسته‌ترین ویژگی حضرت زهرا(س) ویژگی‌ سیاسی ایشان است. دو خطبه بلند و بسیار مهم از ایشان به‌جا مانده است که اصلی‌ترین بحث در این خطبه‌ها، بحث سیاسی است!

چرا مردم در این فعالیت سیاسی با حضرت زهرا(س) همراهی نکردند؟/ سیاست با سادگی جور درنمی‌آید!

چرا مردم در این فعالیت سیاسی با حضرت زهرا(س) همراهی نکردند؟ چون سیاست یک امر پیچیده است و اگر مردم «سطحی» باشند، نمی‌فهمند؛ سیاست با سادگی و سطحی بودن جور درنمی‌آید!

حضرت زهرا(س) در بخشی از خطبه خود فرمودند: شتر خلافت باردار شده است و برای شما فرزندی جز جنایت و بدبختی نخواهد به‌دنیا آورد! شما از این شتر، شیر نخواهید دوشید، خون خواهید نوشید! (أَمَا لَعَمْرِی لَقَدْ لَقِحَتْ فَنَظِرَةٌ رَیْثَمَا تُنْتَجُ ثُمَّ احْتَلَبُوا مِلْ‏ءَ الْقَعْبِ دَماً عَبِیطاً وَ ذُعَافاً مُبِیدا؛ احتجاج طبرسی/1/109) یعنی نتیجه این وضعی که شما الان درست کرده‌اید، خون‌ریزی‌ها خواهد شد. اما کسی سخن ایشان را باور نمی‌کرد!

قسمت دوم: حضرت زهرا(س) سعی کرد مردم را از یک ترس موهوم نجات دهد/ جنگ نتیجه ضعفی است که سیاسیون ترسو نشان می‌دهند!
تحمیل جنگ به یک جامعه نتیجه ضعفی است که سیاسیون ترسو در مقابل قدرت‌های جنایت‌کار نشان می‌دهند

اگر مردم نخواهند آینده دور را ببینند، طبیعتاً از سیاست سر درنمی‌آورند؛ سیاست یعنی پیچیدگی! در امور سیاسی آدم باید آینده دور را نگاه کند. مثلاً اگر شما پیش دشمن رفتید و با او مذاکره کردید و کمی ضعف از خودتان نشان دادید، باید بدانید که در آینده، جنگ انتظار شما را خواهد کشید! تحمیل جنگ به یک جامعه نتیجه ضعفی است که سیاسیون در مقابل قدرت‌های جنایت‌کار نشان می‌دهند.

اگر اوائل انقلاب امثال نهضت آزادی‌ها و ملی‌گراها و لیبرال‌ها در این کشور حاکم نبودند، جنگ به ما تحمیل نمی‌شد! اگر دشمنان ما ضعف برخی از سیاسیون ما را در میل به مذاکره و پایان جنگ نمی‌دیدند، هواپیمای مسافری ما را نمی‌زدند و شهرهای ما را با بمب شیمیایی نمی‌زدند! اگر ضعف برخی از سیاسیون ما و خیانت آنها-که نمونه‌اش در فتنه 88 اتفاق افتاد- نبود، این تحریم‌ها به ما تحمیل نمی‌شد.

از برخی صلح‌طلبی‌های سیاسیون بوی جنگ به مشام می‌رسد/ صلحی که به دنبالش جنگ باشد صلح نیست؛ خیانت است

این تحریم‌ها عمدتاً از دولت سازندگی آغاز شد، اگر دشمنان، ضعف سیاسی سیاسیون ما را نمی‌دیدند اصلاً این تحریم‌ها بعد از جنگ این‌قدر علیه ما رشد نمی‌کرد! بله؛ مسائل سیاسی پیچیده است!

از برخی صلح‌طلبی‌های سیاسیون بوی جنگ و خون‌ریزی به مشام می‌رسد! این سنت تاریخ است؛ اگر سیاسی باشی این‌را می‌فهمی! و مردم مدینه چون این حرف‌های حضرت زهرا(س) را نمی‌فهمیدند، ایشان را تنها گذاشتند. می‌گفتند: یا فاطمه! بگذار الان اوضاع آرام باشد! حضرت فاطمه(س) می‌فرمود: این آرامش نیست! آرامشی که به دنبالش بدبختی و جنایت‌کاری باشد، آرامش نیست! صلحی که به دنبالش جنگ باشد صلح نیست؛ خیانت است! اینها معنای حرف‌های حضرت زهرا(س) است.

حضرت زهرا(س) داشت مردم را از یک ترس موهوم نجات می‌داد؛ ترس از قاطعیت علی(ع)!

حضرت زهرا(س) به‌طور آشکار از علی‌بن‌ابیطالب(ع) دفاع کرد اما تنها ماند. ایشان می‌فرمود: چرا کینه علی(ع) را به دل گرفتند؟ «وَ مَا نَقَمُوا مِنْ أَبِی الحَسَنٍ نَقَمُوا وَ اللَّهِ مِنْهُ نَکِیرَ سَیْفِهِ‏ وَ شِدَّةَ وَطْأَتِهِ وَ نَکَالَ وَقْعَتِهِ...؛ معانی‌الاخبار/355؛ امالی طوسی/375)

دیگران قاطعیت علی‌بن‌ابیطالب(ع) را بهانه قرار دادند که از علی‌(ع)-که اصلح بود- بگذرند و حضرت زهرا(س) می‌فرمود: از علی(ع) نترسید، این قاطعیت او در عدالت به نفع شماست...

حضرت زهرا(ع) داشت مردم مدینه را از یک ترس موهوم-یعنی ترس از قاطعیت و عدالت علی‌بن‌ابیطالب(ع)- نجات می‌داد که ایشان را به شهادت رساندند! حضرت زهرا(س) به مردم می‌فرمود: این قاطعیت علی(ع) به نفع شماست! ولی ایشان تنها ماند و مردم مدینه با او همراهی نکردند!

با ترس از لشکر موهوم یزید، مردم را از یاری حسین(ع) بازداشتند و به جنگ با حسین(ع) واداشتند!

در زمان اباعبدالله‌الحسین‌(ع) هم مردم را از لشکر موهوم یزید ترساندند و گفتند که اگر به یاری حسین(ع) بشتابید، یزید با لشکریانش دارد آماده حرکت می‌شود! در حالی که اساساً دروغ بود. با ترس از لشکریان یزید، مردم را از یاری امام حسین(ع) بازداشتند و علیه امام حسین(ع) واداشتند!

امام حسین(ع) در روز عاشورا حداقل می‌توانست دو هزار تا سرباز داشته باشد-یعنی افرادی که بعداً در راه انتقام خون حسین(ع) کشته شدند- ولی اینها چرا در روز عاشورا نرفتند به امام حسین(ع) کمک کنند؟! چون از یک جنگ احتمالی ترسیدند!

برخی از سیاست‌مداران، ملت ما را از یک جنگ موهوم می‌ترسانند!

همین الان دارند ملت ما را از یک جنگ موهوم می‌ترسانند! می‌گویند: «این ترامپ، چیزی نمی‌فهمد و می‌خواهد حمله کند!» درحالی که اگر آمریکایی‌ها توانایی حمله به ما را داشتند تا حالا هزار بار حمله کرده بودند!

اگر شما بپذیرید که «باید از ترامپ ترسید!» آن‌وقت چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا صلح برقرار می‌شود یا اینکه بدتر به جنگ نابودکننده کشیده خواهید شد؟

رسماً برخی از سیاست‌مداران با کمال وقاحت، می‌خواهند مردم را از جنگ بترسانند. برای چه می‌خواهند از جنگ بترسانند؟ برای اینکه شما سراغ کسانی بروید که ترسوتر هستند و به آنها رأی بدهید!      

پدر 2 جان‌باخته فاجعه معدن آزادشهر تصریح کرد: در صورتی که اگر دستگاه تهویه یا دستگاه میزان گاز موجود را در داخل تونل کار گذاشته بودند این اتفاق نمی‌افتاد که من 3 عزیز خود را از دست بدهم.

میردار اظهار کرد: من 70 سال سن دارم و توانایی کار کردن ندارم، حالا چطور خرج 2 عروس و دختر و نوه‌های خود را بدهم؟ هرچقدر هم دولت به ما پول دهد آیا پدر نوه‌های من برمی‌گردد؟ آیا عصای دستم که پسرهای من بودند برمی‌گردد؟

مادر حسن علیخانی یکی از مصدومان معدن زمستانه یورت شهرستان آزادشهر که در بیمارستان شهید مطهری شهرستان گنبدکاووس بستری است، در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در گنبدکاووس اظهار داشت: جوان 36ساله من در این حادثه کتفش شکستگی شدیدی دارد، عصب چشمش آسیب دیده، پشت سرش شکسته، سر زانویش پارگی ایجاد شده و امروز پس از 4 روز تحت عمل چند جراحی قرار گرفته، چه‌کسی پاسخگو است؟

وی افزود: آیا دیگر می‎تواند برای امرار معاش زندگی‌اش در آینده کار کند؟ به‌قدری حقوقشان عقب می‎افتاد که برای هزینه نان نیز پول نداشت و بارها از من پول می‎گرفت تا شرمنده زن و فرزندش نباشد.

مادر یکی از مصدومان حادثه معدن تصریح کرد: در گذشته بارها و بارها شکایت کردند اما همین مسئولان با ضرب و شتم آنها را متفرق کردند.
وی اظهار کرد: پسرم 10 روز قبل از این حادثه، نشت بیش از اندازه گاز را گوشزد کرد اما یک هفته از کار اخراج شد و تازه دوباره به سر کار رفت که پس از یکی، دو روز این حادثه اتفاق افتاد.

برادر یکی از محبوس‌شدگان در معدن آزادشهر که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آزادشهر گفت: این معدن با عمق یک‎هزار و 800متری هیچ‌گونه تهویه و هواکشی نداشته و برادرم حدود 20 روز پیش این موضوع و همچنین نشت گاز را گوشزد و عنوان می‎کند "کار ما در معدن به‌مثابه خودکشی است" اما متأسفانه به‌جای پیگیری نواقص و رفع مشکلات معدن که جان این کارگران را تهدید می‌کرد، وی را به دفتر احضار می‌کنند و از وی تعهد می‌گیرند که دیگر به این وضعیت اعتراض نکند و یک هفته از کار در معدن اخراج می‌شود.

وی افزود: از سال 94، این کارگر 11 ماه از حقوق خود را طلبکار است و حقوقش ماهی 809 هزار تومان بود.

برادر یکی از کارگران محبوس‌شده در معدن آزادشهر تصریح کرد: از لحاظ ایمنی هیچ‌گونه ایمنی نداشتند و حتی باتری چراغ کلاه‌خود و دیگر وسایل ایمنی اولیه را خود تهیه می‌کردند و بیشتر کلاه‌های ایمنی موجود برای ورود به تونل شکسته و فرسوده بود.

وی افزود: مدیرعامل این شرکت از فروش این زغال‌سنگ‌ها که دارای خلوص بسیار بالا است، پول‌های هنگفتی به جیب می‌زد اما حتی ایمنی اولیه این کارگاه را تأمین نمی‌کرد.

برادر یکی از محبوس‌شدگان در معدن اظهار کرد: مدیریت سوء این کارگاه و عدم توجه مسئولان شهرستانی، استانی و حتی کشوری که به این امر واقف بودند، سبب  شد که بیچارگی، بیوگی زنان جوان و از دست رفتن جان بسیاری از جوانان و یتیم شدن فرزندان آنها گریبان‌گیر مردم و کارگران زحمتکش این منطقه شود، در صورتی که درآمدهای این معدن به شاهرود می‌رسید.      

    *وَ قَالَ [علیه السلام] فَوْتُ الْحَاجَةِ أَهْوَنُ مِنْ طَلَبِهَا إِلَى غَیْرِ أَهْلِهَا .*

    و درود خدا بر او ، فرمود : از دست دادن حاجت بهتر از درخواست کردن از نا اهل است.
نهج البلاغه ی امام علی علیه السلام      
<      1   2   3   4   5   >>   >


پیامهای عمومی ارسال شده

+ دلتنگ یک زیارت مقبولم یا حتی یک برف مثل قدیم ها یک باران طولانی پس آمدم ای شاه پناهم بدهی تو تا باز شود هر گره کور خلاصه مانند دل من دل دریاچه ی قم هم از دوری مشهد زده هی شور خلاصه...+ رفقا سلام... من در میانه ی مسیری هستم که دوازده سال قبل شروع کردم... وحیدم آن زمان حدود بیست سالم بود الان حدود سی سال... باورم نمیشه همون وبلاگ نویس نوجوانی هستم که از دوران مدرسه راهنمایی مینوشت.. وقتی نوشتن همه ی زندگیم بود.. یادش بخیر... کسانی که اقلیم رهایی هنوز یادشونه سلااااااااااام...
[Designed By Ashoora.ir    مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ ]